Част от портфолиото от решения на компанията е разработването, производството, брандирането и поддръжката на всякакъв вид информационни терминали и терминали за самообслужване.

Най-често информационните терминали се използват на обществени места с цел да се предостави достъп на гражданите към информация намираща се на различни уеб базирани платформи. Информационните терминали имат масивна метална конструкция реализирана с прахово боядисана ламарина с дебелина от 2 mm. Закрепването към пода става с регулируеми по височина крачета. Има отварящ се панел със секретно заключване за бърз достъп до компонентите.

Основни компоненти

Основните компоненти на информационния терминал са, както следва: 

  • Мини PC
  • Допълнителни аксесоари (мишка и клавиатура намиращи се вътре в терминала. Предвидени са и уеб камера и тонколони)
  • Тъчскрийн Монитор
  • Метална клавиатура
  • LTE модем
  • Хардуерен контролер

Хардуерният контролер осигурява работата на вградените сензори и подава информация към център за мониторинг.

  • Сензорен комплект

Сензирният комплект включва различни датчици за осигуряване контрол и мониторинг на Информационния терминал.

  • Непрекъсваемо захранване

Непрекъсваемото захранване поддържа работата на хардуерния контролер със съответните сензори и LTE модема в случай на прекъсване на основното захранване.

Софтуер за управление на терминала

Софтуерът за управление на Информационния терминал позволява работа с Информационния терминал в два режима:

Потребителски: при него терминала в режим на Киоск на цял екран върху работния екран на Операционната система. Потребителят има право да използва само браузъра и не може да го затвори. Достъпът до Интернет е ограничен само до предефинирани сайтове. Има забрана за сваляне на файлове. Достъпът до операционната система е забранен.

Администраторски: при него потребител с администраторски права получава пълен достъп до оперрационната система на Информационния терминал.

Софтуер за мониторинг

Софтуерът за мониторинг се състои от локална част, реализирана в хардуерния контролер и център за мониторинг.

Локалната част управлява сензорите, получава и валидира информацията от тях.

Централизирания софтуер за мониторинг получава информация от множество  Информационни терминали в реално време. Достъпът до тази обобобщена информация се дава на оторизирани потребители, които според своите права могат да следят цялата информация или определена част от нея.

 

Брошура на информационен терминал модел - IT21B